David Lanham، دیوید لنهام، تصویرگر

دیوید لنهام - David Lanham

David Lanham، دیوید لنهام، تصویرگر

دیوید لنهام هنرمند توانا و پرکاریست که به شیوه دستی و دیجیتالی تصویرسازی می کند. او استیکرهای بامزه، رنگین، پرحس و تخیلی زیادی طراحی کرده که خیلی از ما از آنها استفاده میکنیم.

تصاویر جذاب و خیال انگیزی که دیوید لنهام  خلق کرده است، مخاطب را دعوت می‌کنند، قصه تخیلی خودش را به تصاویر بیفزاید. او نسخه دیجیتالی و چاپی آثار، بازی‌ها، استیکرها و همچنین محصولاتی که طراح‌هایش برروی آنها نقش بسته اند را از طریق وبسایتش می‌فروشد. در وبسایت “دیوید لنهام” میتوانید تصویرسازی‌های دیگر و آثار بیشتری از اوببینید همچنین این هنرمند در صفحه اینستاگرامش، اتودها، عکس‌ها و تجربه های روزمره‌اش را به اشتراک می‌گذارد.

دیوید لنهام برای خلق مجموعه صورتک هایی (smiley) به اسم “میپ” با فیسبوک همکاری کرد. او برای طراحی این مجموعه، از سبک “kawaii” ژاپنی الهام گرفت که هنوز هم بین استیکرهای سایر برنامه های گپ و گفت معمول است.

“صورتک ها خیلی زیاد تحت تاثیر چهره های انیمه ها و مانگاها هستند. چشماهیشان تا حدی از همدیگر دورند و در کل بزرگتر از معمول هستند. همانطور که از تناسبات صورت خردسالان و نوزادان پیداست، چهره ها در این حالت جذابتر می شوند. طراح نمی تواند در ایجاد این فاصله اغراق کند. مرز باریکی برای این کار وجود دارد و مادامی که آن را درست پیش ببرد، در نهایت ، صورت کاراکتر ، شبیه یک بچه به چشم می آید.”

“این تصمیم شخصی خود من بود که از دیزاین ژاپنی ها الهام بگیرم، نه فیسبوک. هنرمندان ژاپنی در حذف زوائد، نشان دادن احساسات و اغراق کردن در آن استادند.”

بعد از تمام کردن مجموعه صورتک های “میپ”، لنهام شروع کرد به طراحی استیکرهای دیگری برای فیسبوک. کاراکتر “ناپولی” اثر دیوید، از یک هیکل هیولا مانند سبز آبی نشات گرفت. اما او حس کرد این شخصیت زیادی خالی است، پس یک تغییر رنگ اساسی در دیزاین آن، هم ظاهر مورد قبولش را به کاراکتر داد و هم بر روی آن اسم گذاشت.

دیوید درباره طراحی استیکر “ناپلی” می گوید:

“من داشتم با طرح آن موجود لایه لایه که خیلی برایم جالب بود بازی می کردم. چون می توانستم هر لایه را رنگ متفاوتی بزنم. یک نفر از اعضای پروژه پیشنهاد داد کاری کنم که آن شخصیت شبیه به بستنی های ناپلی شود. من فکر کردم بله! این ممکن است جالب باشد، چون همه اش در حال امتحان کردن رنگ های سبز و آبی بودم تا بیشتر شبیه یک هیولا باشد و این رنگبندی باعث شده بود کاراکتر از تصویر آشنای مخاطب دور شود، اما رنگ های بستنی فورا آنرا بازگرداند.”

“نکته جالب این کار، پاسخ نوستالژیک مغز است به چیزی که ممکن است قبلا دیده باشید. مردم بستنی را دیده اند، بستنی حس خوبی دارد، کاراکتر بامزه و جذاب است… پس در واقع این عناصر لطیف به هم گره خورده اند.”

تصاویری از مجموعه استیکرهای طراحی شده توسط دیوید لَنهام (David Lanham)

مجموعه استیکرهای “میپ” (meep) سفارش دهنده : فیسبوک

استیکرهای میپ دیوید لنهام

 

مجموعه استیکرهای “ناپلی” (Napoli) سفارش دهنده : فیسبوک

در رنگبندی استیکرهای “ناپلی”، دیوید لَنهام از بستنی‌های ناپلی ایده گرفته است.

استیکرهای ناپلی - دیوید لنهامNapoli Stickrs color -David Lanham

 

مجموعه استیکرهای “Hatch”

مجموعه استیکرهای هچ - دیوید لنهام

 

مجموعه استیکرهای “Bun”

مجوعه استیکرهای Bun - دیوید لنهام

 

مجموعه استیکرهای “Beast”

استیکرهای Beast - دیوید لنهام

مجموعه استیکرهای “Baach”

استییکرهای Baach - دیوید لنهام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − چهارده =