معرفی انیمیشن به مناسبت روز جهانی انیمیشن

روز جهانی انیمیشن-01

۲۸ اکتبر روز جهانی انیمیشن

روز جهانی انیمیشن بر دوستداران این هنر بی‌نظیر مبارک.

تصمیم گرفتیم به این مناسبت چند انیمیشن که هر کدام از منظری منحصر بفرد هستند، را به شما معرفی کنیم.

i lost my body

انیمیشن I Lost My Body

سال تولید: ۲۰۱۹

کارگردان: Jérémy Clapin

این انیمیشن که محصول کشور فرانسه است دارای گرافیک دوبعدی است که از منظر تکنیکی شاید ویژگی چندان منحصربفردی نداشته باشد. نقطه قوت این انیمیشن، داستان و قالب ساختارشکن و بسیار تاثیرگذار آن است که باعث می‌شود از کلیشه‌های رایجی که در انیمیشن‌های دیگر به یاد دارید، فاصله بگیرید. در اینجا هدف چیزی بیش از سرگرم کردن مخاطب است و داستانی عمیق و قابل تامل را روایت می‌کند. سفری از بیرون به درون که با جبر و رنج آغاز می‌شود و سیر تحولی است برای کشف دوباره خویشتن و درک عمیق‌تر از زندگی و عشق. این انیمیشن قاب‌های متنوع بی‌شماری دارد که به شیوه کاملا تصویری، و موسیقی شنیدنی روایت می‌شوند.

تریلر این انیمیشن را مشاهده کنید:

در ویدئو زیر مصاحبه کوتاهی از تولیدکنندگان این انیمیشن را ببینید:

kubo

انیمیشن Kubo and the Two Strings

سال تولید: ۲۰۱۶

کارگردان: Travis Knight

این انیمیشن مانند دیگر آثار کمپانی لایکا یک استاپ‌موشن بسیار روان و با کیفیت است. علاوه بر جذابیت این تکنیکِ دستی، که جلوه جادویی و در عین حال واقع‌گرایانه‌ای به این فیلم می‌دهد، لازم است به خلاقیت طراحی کاراکترها اشاره کرد. این کاراکترها عروسک‌هایی هستند که بیننده از دیدنشان به هیجان می‌آید. در فیلم کوبو وجود نماهای پر جزییات و زیبا همچنین اکشن‌های سریع و حساب شده باعث می‌شوند بیننده نتواند حتی در جریان آن پلک بزند.

در ویدئو زیر تصاویری از پشت صحنه ساخت این انیمیشن را ببینید:

انیمیشن Loving Vincent

سال تولید: ۲۰۱۷

کارگردان: Dorota Kobiela, Hugh Welchman

این انیمیشن که تکنیک حیرت‌انگیزی دارد، روایتی از زندگی وینسنت ون‌گوگ است که با کمک ۱۲۰ هنرمند نقاش و مطرح از سرتاسر دنیا ساخته شده و تمامی ۶۵ هزار فریم داخل انیمیشن توسط این افراد نقاشی شده‌اند. تمامی این نقاشی‌ها از سبک خودِ ونگوگ تبعیت می‌کنند و با دیدن این فیلم انگار که آثار این هنرمند، جان گرفته و به حرکت درآمده‌اند.
ساخت این فیلم، با بودجه‌ای بسیار محدود و ظرف ۷ سال به طول انجامیده است.

در ویدئو زیر تصاویری از روند ساخت این انیمیشن را ببینید:

the prophet 2014

انیمیشن The Prophet

سال تولید: ۲۰۱۴

کارگردان اصلی: Roger Allers

کارگردان قسمت‌های مختلف:

Paul and Gaëtan Brizzi, Joan C. Gratz, Mohammed Saeed Harib, Tomm Moore, Nina Paley, Bill Plympton, Joann Sfar and Michal Socha.

این انیمیشن که بر اساس کتاب پیامبر نوشته خلیل جبران خلق شده است، شامل نه اپیزود متفاوت است که هر اپیزود را یک کارگردان با سبک و شیوه خاص خود کار کرده. این ویژگی همراه با شاعرانگیِ محتوای داستان، ساخت فیلمی منحصر بفرد را رقم زده است.

در ویدئو زیر تصاویری از پشت صحنه ساخت بخشی از این انیمیشن را ببینید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 5 =