بازطراحی پرتره‌های هنرمندان و افراد مشهور به سبک هیپی‌ها

تابحال با خودتان فکر کرده‌اید که هنرمندان مشهوری همچون فریدا کالو، ون گوگ، سالواتور دالی یا وارهول اگر در زمان حال زندگی می‌کردند چه تیپی برای خودشان دست و پا می‌کردند؟شاید تیپ بچه‌های هنری خودمان را می‌زدند؟ شاید یک تیپ و قیافه جدیدی برای خودشان دست و پا می‌کردند و شاید شبیه بچه‌های باحال دوره خودمان لباس می‌پوشیدند. مثلا خالکوبی می‌زدند، از رژیم‌های غذایی گیاهخواری بدون گلوتن استفاده می‌کردند و شاید هم بجای نوشیدن قهوه آمریکانو ترجیح می‌دادند از لاته نارگیل استفاده کنند؟ یا شاید اصلا یک منش جدیدی از ابتدا و منحصر به خودشان درست می‌کردند؟

iconic-artists-hipsters-amit-shimoni-hipstory-designboom-1

این فانتزی و افکار چند سال پیش به ذهن هنرمند تصویرگری بنام آمیت شیمونی رسید و پرتره‌هایی از هنرمندان مشهور و صاحب سبک تاریخ هنر با سبک و سیاق مدهای جدید دنیای هیپی‌ها طراحی کرد.
برای مثال سالوادور دالی با موهای بلندی که بالای سرش مدل گوجه‌فرنگی بسته شده، ون‌گوگ در حالیکه ایرپاد دارد و فریدا کالو با حلقه‌ای که به بینی‌اش آویزان کرده و موهای صورتش را هم مانند نسخه اصلی حفظ کرده و بنوعی کالو را نماد زن‌های مدرنی تصویر کرده که علاوه بر استفاده از زیورآلات و سایر چیزهای زنانه به بدن خود و عدم استفاده از تیغ برای حذف موهای طبیعی بدن اهمیت می‌دهند. موهای بافته شده‌‌اش را که های‌لایت کرده و از دو طرف روی شانه‌اش انداخته و در نهایت هم بعنوان حسن ختام، تاج گل مشهوری که عموما کالو روی موهایش می گذاشت.

iconic-artists-hipsters-amit-shimoni-hipstory-designboom-3

تمامی پرتره‌ها دارای خالکوبی به سبک مدرن و الهام گرفته از آثار یا ویژگی‌های شناخته شده هر هنرمند نیز هم هستند. برخی صرفا تصاویر خاص روی بدنشان خالکوبی کرده‌اند و برخی مانند دالی که از جملات مفهومی چرا مواد بزنم وقتی خودم به اندازه مواد توهم‌زا هستم روی سینه‌اش خالکوبی کرده. هنرمند تصویرگر از آثار مشهور این هنرمندان شناخته شده برای طراحی و ساخت لباس‌هایشان نیز استفاده کرده. برای مثال  ون‌گوگ روی گردنش صندلی مشهوری که در تابلو صندلی طراحی کرده را خالکوبی کرده، روی بازویش طرحی از تابلوی شب پرستاره زده و طراحی لباسش از تابلوی گل آفتابگردان الهام گرفته.

پیکاسو صرفا لباسی از تابلوی مشهور گورنیکا بتن دارد و وارهول نیز عینک کائوچویی دسته‌شاخی زده و روی بدنش پر است از خالکوبی‌های دوستان مشهورش مانند مرلین مونرو و جان میشل باسکت.

iconic-artists-hipsters-amit-shimoni-hipstory-designboom-4

از این دست طراحی‌های این هنرمند بسیار است که اگر تمایل داشته باشید می‌توانید در حساب کاربری اینستاگرام خود هنرمند و یا وب‌سایتی که این آثار را برای خرید عرضه کرده از آنها بازدید کنید.

لینک اینستاگرام

وبسایت فروش آثار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 9 =