جشنواره بانگ پویایی، یک هفته با انیمیشن

جشنواره بانگ پویایی

این جشنواره که به مناسبت ۲۵ مین سال تاسیس دانشگاه سوره برگزار شد رویدادی تخصصی و دانشجویی بود که با محوریت علمی و کارآفرینی، طی یک هفته به برگزاری کارگاه ها و نشست های ‌آموزشی در زمینه ی انیمیشن پرداخت.

به طور خلاصه برنامه های این جشنواره از ابتدا عبارت بودند از:
کمیک‌استریپ تا انیمیشن با بزرگمهر حسین‌پور
موسیقی انیمیشن با صنم پاشا
انیمیشن تجربه‌گرا با مریم کشکولی‌نیا
عروسک مفصلی استاپ‌موشن با مهدی خرمیان
تیتراژ و انیمیشن با امیر مهران
دیزاین در انیمیشن با حسین صافی
پیچینگ و انیمیشن با علی اسکویی و سید وحید اولیایی

و یک کلاس ویژه چهارروزه کارگردانی انیمیشن و فیلمسازی کوتاه به روش سی.دبلیو.دی (نگارش خلاق و کارگردانی) نیز با هدایت استاد مجید آقایی انجام شد.

همچنین دانشجویان، دانش آموزان و علاقمندان در بخش های مختلف این جشنواره اعم از فیلم های انیمیشن، پایان نامه های نظری، موشن گرافیکس، طراحی کانسپت، متحرک سازی و آثار خلاق به رقابت پرداختند.

در پایان، طی مراسمی که در سالن همایش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار گردید، از برگزیدگان این جشنواره تقدیر به عمل آمد و در شش رشته و ۲ شاخه، جوایز نقدی و غیر نقدی بالغ بر یک میلیارد ریال به حدود ۳۰ دانشجو و دانش‌آموخته برای خلق و تولید آثار انیمیشنی، اهدا شد.

از ویژگی های مهم اختتامیه این دوره، برگزاری یادواره استادان فقید این رشته از جمله اسفندیار احمدیه (پدر انیمیشن ایران)، مرتضی ممیز، وجیه‌الله فردمقدم، مهدی سماکار، پرویز نادری، وحید نصیریان و شهید حسین فهیمی بود.

مدرسه طرح و تصویر زیما به عنوان یکی از اسپانسرهای مادی و معنوی این جشنواره سعی در برگزاری هرچه بهتر این رویداد داشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + سیزده =