جایگزینی نمادهای معروف با شخصیت زن به مناسبت روز جهانی زن

شخصیت‌های مردانه‌ای که در مونوپولی، دریم‌وکرز و پرینگلز معرفی شده‌اند، توسط سازمان «برابری خلاق» به عنوان راهی برای مخالفت با «گرایش ناخودآگاه» در رسانه با شخصیت‌های زن جایگزین می‌شوند.
سازمان برابری خلاق این فرایند را امروز ۸ مارس ۲۰۱۷ همزمان با روز جهانی زن آغاز کرد.
این سازمان که هدفش ارتقا تنوع در صنایع خلاق است، خواستار کمپین بین‌المللی برای به تصویر کشیدن جهان با دید یکسان است.

آن‌ها تعدادی از نمادهای برندهای پیشرو از جمله مونوپولی، دریم‌وکرز و پرینگلز را ارائه و شخصیت‌های پیشروی مردانه آن‌ها را با شخصیت‌های زنانه عوض کردند.
هدف از این کار تنها پررنگ کردن برندسازی نامتعادل نبود، بلکه تنوع سازندگان کار نیز مورد بحث گرفت.

علی هنان، مدیرعامل «برابری خلاق» به دزین گفت: «گرایش ناخودآگاه هم‌اکنون موضوع مهمی در رسانه است اما ما تعداد زیادی از نمادها را منتشر کردیم که انگار شخصیت‌های مردانه را نشان می‌دهد و به نظر می‌رسد کسی به آن توجهی نکرده است.»

از طریق تغییرات ظریف، تصویرهای گرافیکی از مرد به زن تغییر می‌کند.
نماد پرینگلز سبیل خود را از دست می‌دهد؛ پسربچه دریم‌وکرز شکل دخترانه به خود می‌گیرد و به نماد خودکار بیک دو دسته موی دخترانه اضافه می‌شود.
هنان گفت: «ما به صدها برند معروف و محبوب در سراسر جهان نگاه کردیم و با اینکه در تعدادی از آن‌ نمادها زن به چشم می‌خورد اما قطعا در تعداد بیشتری نمادهای مردانه وجود داشتند. ما هرگز به طور شخصی به این برندها انتقاد نمی‌کنیم اما می‌خواستیم مثال‌های گوناگونی را نمایش دهیم تا مردم روز جهانی زن را جشن بگیرند و در مورد نیاز به زنان فکر کنند.»

دزین همچنین این هفته هم‌زمان با روز جهانی زن برای بهبود برابری جنسیتی در معماری و طراحی کار مبتکرانه‌ای را آغاز کرد. ما از خوانندگان می‌خواهیم در هر جایی که هستند ما را در این مسیر یاری دهند.

شرکت فاستر و همکاران که چهاردهمین شرکت بزرگ جهان است و حدود ۱۵۰۰ کارمند دارد، به عنوان اولین شرکت متعهد شد که پس از آن که درباره شکاف جنسیتی در پرداخت حقوق کارمندانش شفاف‌سازی کرد، بر روی تنوع جنسیتی کار کند.

منبع خبر: Dezeen

مترجم: سیما تقوی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 9 =