از طراحی ذهنی تا طراحی شخصیت

مدرسین: کمال طباطبائی و مهشید آسوده خواه

طول دوره: ۱۲ جلسه ۳ ساعته

روز و ساعت برگزاری کلاس:

یک شنبه ها – ساعت ۱۷:۰۰ – ۲۰:۰۰

شروع ترم بهار: ۷ اردیبهشت

میزان سرمایه گذاری: ۸۹۰۰۰۰ تومان

برای مشاهده اطلاعات و نحوه برگزاری کلاس آنلاین این کارگاه به لینک زیر مراجعه کنید:

کلاس آنلاین از طراحی ذهنی تا طراحی شخصیت

محتوای آموزشی:

هنگامی که به یک تصویرگر یا طراح جهت سفارش کار مراجعه می شود، دلیل این انتخاب، نمونه آثار و تصاویر منحصر بفردی هستند که توسط آن هنرمند خلق شده اند، برای رسیدن به دستخط شخصی و همچنین طراحی شخصیت ها و آثار اصیل و بی همتا دانستن چه چیزهایی لازم است؟
آیا دانستن اصول طراحی و مبانی هنرهای تجسمی به تنهایی کافی است؟
پاسخ این است که خیر، گرچه در طی این مسیر، دانش و تمرین همیشگی دروس پایه بسیار ضروری است اما کسب توانایی در طراحی ذهنی مانند پلی است که توسط آن می توان حدفاصل بین دانسته های آکادمیک با پرورش خیال در جهت رسیدن به طراحی منحصر بفرد رابه آسانی طی کرد. ما بر این باوریم که قبل از رفتن به سراغ کارگاه های تخصصی تصویرسازی، گذراندن کارگاه طراحی ذهنی مفید خواهد بود.
در این کارگاه استراتژی ای اتخاذ شده است که در پایان دوره، ذهن شما بتواند تصاویر مختلف را از تصورتان شکل دهد. با استفاده از راه حل هایی که مختص این کلاس ابداع شده اند و همچنین تکنیک هایی که آموزش خواهید دید – و البته به شرط انجام تمرینها و تکالیف – ذهن خود را نرمش می دهید و ضمن اصلاح شیوه های طراحی قبلی، رفتارها و روش های جدیدی آموزش می بینید که ذائقه تصویری شما را فعال خواهند کرد. به این طریق ذهنتان را برای بازآفرینی تصاویری که از قبل در حافظه خود دارید آماده می کنید. نتیجه این باز آفرینی اثر منحصر بفرد خود شما خواهد بود که از فیلتر تخیلتان عبور کرده و معنای جدیدی یافته است و در عین حال بازنمایانه نیز هست.
در این میان نکته ای که قابل توجه است، قدرت دست شما در طراحی است. لازم است برای این کلاس قبلا بر روی دانش طراحی آکادمیک کارکرده باشید و دستتان برای اجرای پیش طرح ها، اسکیس ها و انتقال فوران های ذهنی تان بر روی کاغذ، دچار مشکل نباشد. و در واقع به مرحله ای رسیده باشید که دست طراحیتان در اختیارتان باشد و آگاهانه ترسیم کند. برای استفاده هرچه بهتر از مهارتِ طراحی در فرایندِ طراحی ذهنی، چهار جلسه‌ی ابتداییِ کارگاه را به تمرین و تمرکز بر طراحیِ خطیِ تخصصی خواهید پرداخت تا موجب گرفتن نتایج درخشانی در مراحلِ بعدیِ کارگاه باشد.
در چند جلسه پایانی کارگاه طراحی ذهنی، و پس از کسب تجربه و مهارت در این مرحله، وارد حیطه طراحی شخصیت می شوید و در مورد ویژگی های یک فرم و چگونگی تبدیل آن به تیپ یا کاراکتر می آموزید. سپس در حوزه روایی داستان و با آگاهی بر زبان مشترک بصری موجود، شخصیتهای بی نظیر خود را خلق می کنید.

هدف:

به دست آوردن توانایی خلق تصاویر و طراحی شخصیت هایی که از ذهن برمی خیزند با حداقل نیاز مراجعه به منابع تصویری.همچنین قدم نهادن در مسیر یافتن دستخط شخصی در طراحی.

خروجی کارگاه:

مجموعه تصاویر خلق شده از شخصیت های مختلف انسانی، حیوانی و تخیلی که از ذهن هنرجویان نشات گرفته اند.

ابزار و وسایل لازم:

۱ برگ مقوا A4 دو رو مشکی
لوازم طراحی(کاغذ و مداد طراحی)
قیچی و چسب
جلسه ی اول کارگاه گزیده ای از نمونه آثاری که تاکنون خلق کرده اید را همراه داشته باشید.

تصاویر کارگاه های برگزار شده:

برای دیدن رزومه کامل مدرسین روی تصویر هر مدرس کلیک کنید.

کمال-طباطبایی
مهشید آسوده خواه

داشتن مهارت و توانایی در طراحی و مبانی هنرهای تجسمی.

***برای کسب مهارت های فوق می توانید در کارگاه های زیر که در خانه هنر زیما برگزار می شوند شرکت کنید:

کارگاه “از طراحی ذهنی تا طراحی شخصیت” با تمرین مستمر در طراحی به خصوص طراحی از فیگور انسان و حیوان تکمیل می شود.بعد از تکمیل شناخت در زمینه طراحی شخصیت ، لازم است یادگیری در زمینه ی شناخت فضا ادامه یابد تا بتوان شخصیت ها را وارد فضای مختص خودشان کرد.همچنین کسب تجربه در اجراهای مختلف تکنیکی در این مرحله ضروری است.

*** برای کسب مهارت های مذکور می توانید در کارگاه های زیر که در خانه هنر زیما برگزار می شوند شرکت کنید:

enroll-icon-2 (2)

4 دیدگاه ها

  1. بیگلرزاده گفت:

    یکی ازبهترین دوره هایی بود که گذروندم…من بیست ساله که نقاشی میکنم اما تکنیک خلق تصویرازذهن خودم رو نمیدونستم…این کارگاه مسیرحرفه ای من رو درجهت مثبت به کل تغییرداد…باسپاس فراوان ازاستادعزیزم جناب آقای طباطبائی و خانه هنرزیما

  2. آناهیتا صدر گفت:

    سلام
    ممنون از کلاس های واقعا مفیدی که دارید
    لطفا از نمونه کارای هنجو های این دوره بیشتر بگذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 2 =