ورکشاپ های خلاقیت تصویری در تکنیک

ورکشاپ‌های تکنیک

اکریلیک و رنگ روغن 

مهلت ثبت نام به پایان رسید.

مدرس: پیمان رحیمی زاده

تاریخ: 29 بهمن ساعت برگزاری: 15:00 تا 20:00

میزان سرمایه گذاری: 250000 تومان


تکنیک کلاژ 

مدرس: احسان عبداللهی

تاریخ: 30 بهمن ساعت برگزاری: 13:30 تا 16:30

میزان سرمایه گذاری: 150000 تومان

محتوای آموزشی:

یک اثر تصویرگری خوب، تلفیق ایده آلی از ساختار و پرداخت است. ساختار، استخوانبندیِ اثر و دیزاین آن است. پرداخت لایه ی رویی اثر یعنی تکنیکی است که هنرمند برمی گزیند.

وقتی درباره ی تکنیک اجرایی در هنرهای تجسمی حرف می زنیم با طیف بسیار وسیعی از ابزار و وسایل و روش های اجرایی روبرو هستیم. این تنوع تکنیکی در شاخه های مختلف حرفه‌ی تصویرگری مانند تبلیغات، کتاب، مجله، مد و کارتون نیز وجود دارد.

زاویه دید هنرمند نسبت به سوژه، تکنیک او را مشخص می کند. تسلط بر چندین تکنیک در بیان بهتر و برقراری ارتباط موثرتر با بیننده کارساز است. چرا که در این صورت تصویرگر می تواند به نسبت محتوای مورد نظر تکنیکِ اثرش را برگزیند و اجرا کند.

ورکشاپ های خلاقیت تصویری در تکنیک

بی گمان پختگیِ تکنیکِ یک هنرمند یا طراح در گروی انتخاب هوشمندانه و آگاهانه تکنیک و اجرای خلاقانه آن در تناسب با موضوع، ایده و یا محتوای اثر است. در همین راستا ” زیما” برای موثر و کاربردی شدنِ آموزشِ تکنیک ها 3 ورکشاپ با عنوان “خلاقیت تصویری در تکنیک” برنامه ریزی کرده است.

ما معتقدیم که خلاقیت در تمامی مراحل خلق اثر از ایده پردازی اولیه تا اجرای تکنیکی بروز می‌کند. به همین دلیل در این ورکشاپ‌ها در کنار آموزشِ شیوه‌های مختلف استفاده از ابزار و اجرای تکنیکی، به خلاقیت تصویری نیز خواهیم پرداخت.
شرکت در این ورکشاپ ها برای تمام تصویرگران، طراحان، نقاشان و به طور کلی علاقمندانی که مباحث طراحی، رنگ شناسی و ترکیب بندی را آموخته‌اند و دغدغه‌ی پیشرفت و دیده شدن آثارشان را دارند، مفید خواهد بود.

ورکشاپ 1: اکریلیک و رنگ روغن

رنگ روغن و اکریلیک شباهت‌های زیادی با هم دارند. اما دانستن تفاوت‌ها و ویژگی‌های هرکدام از آنهاست که به هنرمند حق انتخاب می دهد.

اساتید بزرگ تاریخ هنر هم از گذشته‌های دور تا به امروز با مواد و ابزاری مشابهِ اینها کار کرده اند. دانستن این تکنیک‌ها، همچنین امکانات و چالش های خاصِ آنها برای هنرمند امروز قطعا مفید و جالب توجه است.

در روز ورکشاپ شیوه های متنوعِ استفاده از اکریلیک و رنگ روغن، همچنین تکنیک‌های تلفیقی مختلفی را از تجربه‌های پیمان رحیمی زاده خواهید آموخت.

قرار است ساعت ها در کنار هم آثار متنوع و جذابی خلق کنید. ابتدا شیوه‌ی کار ایشان را مشاهده کنید و سپس خودتان دست به کار شوید.

ابزار و وسایل مورد نیاز:  لوازم طراحی، رنگ روغن (بسته 12 رنگ تویوپ کوچک) اکریلیک (بسته 12 رنگ تویوپ کوچک) قلموی تخت و گرد در چند اندازه مختلف (قلموها زبر نباشند)، چسب، کاتر، قیچی، چسب چوب، پودر مل یا گچ ژیپس، جسو، مقوا ماکت (2 عدد در سایز A3) ، مقوای گلاسه (2 عدد در سایز A3)، کاتر قلمی، سمباده نرم، تیغ، تینر فوری10000، پنبه، طلق، دستمال پارچه ای، روزنامه، ظرف آب، می‌توانید تعدادی تصویر (مثلا عکس هایی از پرتره خودتان، آثار هنری که دوست دارید یا هر عکس دیگری از انسان ها یا حیوانات و …) را پرینت لیزری سیاه و سفید بگیرید و همراه بیاورید.

ورکشاپ 2: کلاژ

هنرمندان و تصویرگران زیادی کلاژ کار می کنند. کلاژ یکی از شیوه‌های جذاب، منعطف و پویاست که به هنرمندان این امکان را می‌دهد تا کنترل زیادی بر سیر تکامل اثرشان داشته باشند. این بار در ورکشاپ کلاژ قرار است در کنار “احسان عبداللهی” پارچه‌ها و نخ‌های مختلف رنگی را کلاژ کنید. به این ترتیب امکان خوبی برایتان فراهم می‌شود تا به کار کلاژتان تنوع بخشید، بافت‌ها و رنگ‌ها را براساس ایده‌ی کار انتخاب کنید. همچنین احساس متفاوت کار با مواد جدید را تجربه کنید و از آنها در کارتان بهره ببرید.
* هنرجویانی که در ورکشاپ کلاژ فصل تابستان شرکت کردند، لازم است بدانند با توجه به تغییر متریال، این ورکشاپ برایشان تکراری نیست و متفاوت خواهد بود.

ابزار و وسایل مورد نیاز:
پارچه براي زمینه كار(بهتر كه متقال يا كتون روشن باشه)، مقوا يا طلق، رنگ اكرليك، قلمو، كاتر و قيچي، پارچه هاي متنوع، چسب رازي، نخ دمسه و سوزن، کارگاه گلدوزی در صورت تمایل، لوازم طراحی (مداد، پاک کن، مداد رنگی، ماژیک، روان نویس)

پیمان رحیمی زاده

پیمان رحیمی زاده

مدرس تکنیک های تلفیقی با استفاده از اکریلیک و رنگ روغن

تحصیلات

کارشناسی ارشد تصویرسازی

فعالیت های پیمان رحیمی زاده

عضو انجمن تصویرگران کتاب کودک ایران، شروع فعالیت حرفه ای از سال 1379تصویرگر بیش از 40 عنوان کتاب برای کودکان و نوجوانان آموزش دروس تصویرسازی و گرافیک در دانشگاه. عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بومهن

تا کنون در نمایشگاه های زیادی شرکت نموده و عناوین گوناگونی را کسب کرده است، از جمله: برنده جایزه سوم کنکور تومای ژاپن در سال 2002 برنده ی جایزه ویژه از ساتریاکن لهستان در سال 2004 و برنده دو دوره جایزه و قلم بلورین جشنواره ی مطبوعات تهران در سال های 1380 و 1381 و دریافت لوح افتخار از نمایشگاه های گوناگون و عنوان های دیگر…

1- کتاب سال جشنواره کتاب کودک و نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان (شاهزاده بابل) (1391)

2- جایزه سوم دوسالانه نیایش بخش کتاب های مذهبی (1391)

3- داور چهارمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر (1390)

4- لوح تقدیر از معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (مرتضی کاظمی 2003)

5- لوح تقدیر از موزه هنرهای معاصر مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (مدیر کل دفتر هنرهای تجسمی دکتر عبدالمجید حسینی راد)

6- انتخاب کتاب روزها دیو ها از آدم ها می ترسند به عنوان 15 کتاب برتر جهان در موزه آفن باخ آلمان (2011)

7- شرکت در بینال براتیسلاوا اسلواکی (2007)

8- شرکت در بینال زاگرب (2010)

9- نامزد دریافت جایزه جشنواره کتاب های درسی (1384)

10- شرکت در جشنواره کتاب های درسی (1383)

11- شرکت در نهمین بینال گرافیک ایران (1386)

12- شرکت در بینال براتیسلاوا اسلواکی (2007)

13- شرکت در بینال ژوزف ویلکن ژاپن (2002)

14- شرکت در بینال بلگراد (2033) و (2007)

15- جایزه ویژه بینال ساتریکن لهستان (2004)

16- جایزه سوم کنکور نومای ژاپن (2002)

17- جایزه اول جشنواره مطبوعات (1383)

18- جایزه دوم جشنواره مطبوعات (1382)

19- نامزد دریافت جایزه جشنواره مطبوعات (1381)

20- نمایشگاه پوسترهای تجربی گرافیک ایران (1380)

21- پنجمین آثار تصویرگران کتاب کودک (1381)

22- دهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم (1381)

23- هشتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم (1379)

ehsan abdolahi

احسان عبداللهی

مدرس تکنیک کلاژ

تحصیلات

كارشناسی گرافيك هنرهای زيبا

كارشناسی ارشد تصوير سازی از دانشگاه هنر

فعالیت ها

شروع كار حرفه‌ای با تصوير سازی برای نشريات و مجلات

همزمان با تصویرسازی وارد دنیای انیمیشن شد

مدرس تصوير سازی در دانشگاه هنر

تصویرگری کتاب‌های:

كي شبيه كيه!؟

مهماني يلدا

مرا چشم آبي صدا ميزنند

ناگهان چراغها روشن شدند

دويدمو دويدم

كتاب دی

بطری شادی

تينكر

enroll-icon-2 (2)

2 دیدگاه ها

  1. المیرا دهقان گفت:

    مدت ها بود منتظرش بودم.مرسی که گذاشتینش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 3 =