5

ورکشاپ راه حل های طراحی ذهنی

مدرس: کمال طباطبایی

زمان: روز جمعه، ۳ شهریور ماه، ساعت ۹:۰۰ الی ۱۷:۰۰

*** در طول ورکشاپ از هنرجویان عزیز با میان وعده و ناهار پذیرایی خواهد شد.

“مهلت ثبت نام به پایان رسید”

از زبان مدرس ورکشاپ بشنویم:

توضیحات ورکشاپ:

در راه آموزش طراحی، آشنایی و استفاده هنرجویان از هر دو شیوه‌ی “طراحی عینی” و “طراحی ذهنی” به صورت موازی بسیار ضروری است. شیوه‌ی طراحی ذهنی در واقع آن شیوه از طراحی است که عملکرد نیروهای ذهنی را در طراحی مورد ارزیابی و تحلیل قرار داده و توانایی ذهنی هنرجویان را پرورش می‌دهد.

برای رسیدن به طرحی که ساخته و پرداخته‌ی خالقِ آن و به دور از تکرار و تقلید عینیت است، راه حل هایی وجود دارند که قوای ذهنی ما را فعال می‌کنند و با روشها و اصول و قواعد خاصی عینیت را از ذهنمان عبور می‌دهند.

دانستن این راه حل ها و بکار بستن آنها در روند تصویرسازی به تصویرگر کمک می‌کند علاوه بر یافتن دستخط شخصی و منحصر بفرد که خود به تنهایی یکی از چالش های مهم تصویرگری حرفه ایست، بتواند وابستگی و احتیاج خود به منابع تصویری کمتر کند و با رجوع به خاطراتی که از اشیا، حیوانات و المان های تصویری مختلف در طول زندگی در ذهنش نقش بسته تصاویر، شخصیت ها و فضاهای دلخواهش را طراحی کند.

قبل از شروع هر پروژه ی هنرهای تجسمی و طراحی و برنامه ریزی برای آن، هنرمند با دو چالش روبروست.اول جمع آوری منابع تصویری و انجام پیش طرح ها بر اساس آنها.گاهی نیاز هنرمند و اتکای او به مشاهده ی این منابع و طراحی از روی آنها تا حدی زیاد است که انجام پروژه را بسیار طولانی و کسالت بار میکند.چالش دوم حرکت از طراحی باز نمایانه به سمت ساده سازی، فانتزی و دفورماسیون برای تصویرگران امری مهم است.

با آموزش طراحی ذهنی و ارائه راه حل برای رسیدن به آن گذر از این دو چالش برای هنرمندان آسان خواهد شد.

این ورک شاپ برای تصویرگران و سایر هنرمندان هنرهای تجسمی که به دنبال برطرف کردن مشکلات ذکر شده و ساده تر نمودن روند طراحیشان هستند برنامه ریزی شده است.

وسایلی که لازم است روز ورکشاپ به همراه داشته باشید:

وسایل طراحی، کاغذ پوستی یا دفتر پوستی، کاغذ طراحی، مرکب(مشکی و چند رنگی)، لاک غلط گیر، روان نویس، مقوای مشکی، قیچی و چسب.

“مهلت ثبت نام به پایان رسید.”

برای ثبت نام، لطفا مبلغ ورکشاپ را به شماره کارت ۰۶۵۰ ۰۳۹۰ ۳۳۷۹ ۶۱۰۴ به نام هدی عظیمی بانک ملت  واریز کرده و رسید آنرا به شماره تلگرام ۰۹۳۳۳۸۰۸۹۴۷ یا آیدی تلگرام @zimaartschool ارسال فرمائید تا ثبت نام شما قطعی شود . یا از طریق دکمه ثبت نام ورکشاپ در همین صفحه پرداخت آنلاین انجام دهید.

در هنگام ثبت نام اینترنتی کلمه: SUBJECTIVE را در قسمت کد تخفیف وارد بفرمایید تا اگر جز ۵ نفر اول هستید ۲۰% تخفیف برایتان محاسبه شود.

برای اطلاعات بیشتر با شماره ۸۸۵۶۶۸۴۲ ۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

اطلاعات سفر به تهران برای دوستان شهرهای دیگر

هواپیما: ایران ایر – آسمان  – ماهان
اتوبوس: رویال سفر ایرانیانسیر و سفر
سایت پایانه: پایانه
قطار: سایت قطارهای مسافر بری رجا

اقامت در تهران:

رزرو آنلاین هتل در هتل یار