نرم افزار Photoshop پیشرفته

مدرس: علیرضا وکیلی

طول دوره: ۱۰ جلسه ۲.۵ ساعته

روز و ساعت برگزاری: شنبه‌ها – ساعت: ۱۷:۰۰ تا ۲۰:۰۰

شروع ترم پاییز: ۳ آبان

میزان سرمایه گذاری: ۷۱۰۰۰۰تومان

مهلت ثبت نام ترم پاییز به پایان رسید.

اشراف پیدا کردن به نرم‌افزار مورد استفاده‌ی یک طراح، او را از توجه بر چکونگیِ اجرا، به سمت تمرکز بر “ایده” سوق می‌دهد.

کلاس فتوشاپ پیشرفته زیما طوری برنامه‌ریزی شده است که در پایان آن، هنرجویان از سطح کاربر عادی فراتر رفته و با دید متفاوت تری به نرم‌افزار فتوشاپ بنگرند. شناخت و درک خوبی از نرم‌افزار بیابند تا به عنوان یک طراح، دیزاینر یا هنرمند، با استفاده از فتوشاپ، آثارشان را خلق کنند.

سرفصل هایی که در این کلاس به آن پرداخته می‌شود:

Layers

Layer Mask / Vector Mask / Clipping Mask

Adjustment Layersو تفاوت آن‌ها با Adjusments

Blending Modeترکیب لایه‌ها

Smart Objects / ویژگی‌ها و موارد استفاده منحصر به فرد آن از جمله Mockup

افکت‌های Layer Style

فیلترها

Channels و ملاحظاتی درباره چاپ

Actions و Batch

Video و آموزش تایم لاین فتوشاپ

Export و جزییات آن

خروجی کارگاه:

اجرای نهایی پروژه‌های کلاسی همچنین یک پروژه پایانی که قابل ارائه در پورتفولیوی کاری خواهند بود.

در کلاس فتوشاپ پیشرفته از هنرجو انتظار می‌رود پروژه‌های کلاسی را با تسلط و سرعت عمل، همچنین با انتخاب سریعترین و کاراترین راه‌های ممکن که به او آموزش داده شده است، پیش ببرد.

هدف:

کسب مهارت در کارکردن با نرم افزار فتوشاپ به مثابه یک طراح، در سطح حرفه‌ای به شکل کاربردی برای هنرمندان و دیزاینرها

alireza vakili

علیرضا وکیلی

مدرس فتوشاپ پیشرفته در زیما

تحصیلات

کارشناسی ارشد گرافیک از دانشگاه هنر تهران

فعالیت‌ها

پژوهشگر، مدرس و طراح گرافیک

سوابق آموزشی و حرفه‌ای:

• مؤسس و مدیر هنری «استودیو آراز» از سال ۱۳۷۹

• مؤسس و مدیر هنری «استودیو آراز» از سال ۱۳۷۹

• مؤسس و مدیر هنری «نشر دانست» از سال ۱۳۹۷

• عضو رسمی انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران از سال ۱۳۸۳

• مسئول کمیته آموزش انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران از سال ۱۳۹۷

• متخصص طراحی نشانه و هویت بصری

• طراحی بیش از ۲۰۰ نشانه به سفارش شرکت‌ها و مؤسسات گوناگون

• مدیر هنری شرکت‌ها، مؤسسات و رویدادهای گوناگون .

• کیوریتور و مدیر هنری نمایشگاه «طراحی شرقی»؛ مروری بر پوسترهای چهار نسل طراحان گرافیک ایران به دعوت مؤسسه Sarpi Bridge در هفته طراحی میلان ۲۰۱۴ در تورین ایتالیا و تور نمایشگاهی در ایران شهرهای قزوین، ساری و تهران.

• مدرس نرم افزارهای تخصصی گرافیک در استودیو شخصی و آموزشگاه های تخصصی و دانشگاه از سال ۱۳۷۹؛

Adobe Photoshop / Adobe Illustrator / Adobe  InDesign / Adobe XD

• مدرس کارگاه های تخصصی گرافیک در دانشگاه ها و مراکز آموزشی از جمله دانشگاه معماری و هنر پارس/ مؤسسه آموزش عالی میرعماد قزوین/ مؤسسه آموزش عالی رسام کرج / مرکز شماره ۶ دانشگاه جامع علمی کاربردی/ دانشگاه انقلاب اسلامی تهران و …

• مؤلف کتاب «نشان داشت»، مجموعه ی نشانه های علیرضا وکیلی ورجوی ۱۳۹۲-۱۳۷۲.

• چاپ گزیده پوسترها از سال ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۸

• داور نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های گرافیک.

• حضور در بیش از هشتاد نمایشگاه و دوسالانه گرافیک در ایران و خارج ازکشور.

• نمایشگاه انفرادی «نشان داشت» مروری بر نشانه های علیرضا وکیلی ورجوی ۱۳۹۲-۱۳۷۲ / بهمن ۱۳۹۲ / تهران / خانه هنرمندان ایران.

• دبیر و عضو شورای سیاست گذاری پروژه تایپوسیتی؛ تایپ در منظر شهر.

کلاس فتوشاپ پیشرفته برای کسانی مناسب هست که علاوه بر دانستن فتوشاپ در سطح عمومی، واقعا طراح، دیزاینر یا هنرمند باشند. یعنی طرح، رنگ، ترکیب بندی، چیدمان، صفحه آرایی، پلان بندی، تناسبات و بسیاری از سایر مفاهیم پایه‌ای و بنیادینِ هنرهای تجسمی و دیزاین را به خوبی بشناسند و با مهارت استفاده کنند تا پس از آموختنِ نرم‌افزار فتوشاپ در سطح پیشرفته، بتوانند دانسته‌هایشان را با استفاده از این نرم‌افزار تبدیل به اثر نهایی هنر یا دیزاین کنند.

قطعا فتوشاپ، همچون سایر نرم‌افزارهای دیزاین، جهان گسترده‌ای از امکانات را در مقابل ما قرار می‌دهد. هر چه در این بستر بیشتر و بیشتر کار کنیم و تجربه کسب کنیم، راهکارهای حرفه‌ای‌تر، سریعتر و کارامدتری را برای حل مسائل پروژه‌های هنر و دیزاین، خواهیم یافت.

شما که به این سطح رسیده اید، میتوانید در ادامه این مسیر، در جهت‌های مختلفی قدم بردارید. یکی از آنها آموختن یک نرم‌افزار وکتور، همچون ادوبی ایلاستریتور است. تا دست و ذهنتان برای خلق ایده‌های مختلف برای کاربردهای متفاوت، بازتر شود و به مثابه یک هنرمند یا دیزاینر حرفه‌ای، مجهزتر از پیش شوید. انتخاب دیگر می‌تواند قدم گذاشتن در مسیر “موشن دیزاین” باشد. که رشته‌ای به‌روز و پرمتقاضی است و برای کسانی که در حیطه گرافیک دیزاین و تصویرسازی باتجربه هستند، بستر بسیار مناسبی برای رشد و پیشرفت خواهد بود.

*** برای این منظور میتوانید کارگاه‌های زیر را در زیما بگذرانید:

ایلاستریتور

کیمیاگر باش دوره هشت ماهه موشن دیزاین

راهنمای شرکت در کلاسهای آنلاین زیما، مدرسه طرح و تصویر:

از مهمترین امکاناتی که اینترنت پیش روی ما گذاشته این است که محدودیت مکان و مسافت را بی معنا کرده است. همین ویژگی بستری ایده آل برای یادگیری و آموزش می سازد. همچنین مشکلاتی مثل آلودگی هوا، بیماری، ترافیک، برف و باران و عوامل مختلف دیگر که رفت و آمد به محیط‌های آموزشی را سخت یا غیر ممکن می‌کنند، با شرکت در کلاسهای آنلاین به راحتی از سر راهِ آموزش برداشته می‌شوند. مدرسه زیما آموزش آنلاین را از سال ۹۷ آغاز کرده و تا امروز هنرجویان زیادی از شهرها و کشورهای مختلف در کلاسها، ورکشاپها و وبینارهای زیما شرکت کرده‌اند. آموزش آنلاین به شما این امکان را می دهد که تنها با اتصال به اینترنت و از طریق کامپیوتر، تلفن همراه یا لپ تاپ خود آموزش ببینید. شما در طی تمامی مراحل کلاس می‌توانید در یک روند تعاملی با مدرس و سایر هنرجویان، در ارتباط باشید، سوال کنید، نظر بدهید و درباره‌ی آنچه در حال اتفاق است وارد گفتگو شوید.

سوالات متداول:

• آیا کلاس آنلاین به شکل ویدیو برایم ارسال می‌شود؟ آیا باید فیلمی را دانلود کنم؟
خیر. کلاسهای آنلاین زیما به صورت زنده، مستقیم و تعاملی هستند.
کلاسها، ورکشاپها و وبینارهای آنلاینِ زیما، “واقعا” آنلاین هستند! یعنی هنرجو و مدرس همزمان باهم آنلاین می‌شوند و امکان تعامل، پرسش و پاسخ و رفع اشکال درکلاس وجود دارد. هر هنرجو نحوه‌ی کار کردن استاد را می‌بیند، توضیحات ایشان را می‌شنود. هر زمان سوال یا ابهامی داشت به راحتی می‌پرسد و پاسخ می‌گیرد. درست همانند کلاسهای حضوری، هنرجویان فرصت انجام کار عملی دارند، آثارشان را با استاد و همکلاسیهایشان به اشتراک می‌گذارند و سپس تحلیل و نظر استاد را در کلاس به اتفاق می‌شنوند. در کلاسهای آنلاین زیما همواره مسئول فنی حاضر است تا اگر خللی در ارتباط آنلاین رخ داد، آنرا برطرف کند و این موضوع وقت مدرس و سایر هنرجویان را نگیرد.
این توضیح را لازم دانستیم چون شیوه ای درآموزش از راه دور مرسوم است که “اشتباها” آنلاین خطاب می شود، اما شامل (ارسال ویدئو به شکل آفلاین) است.

• برای شرکت در کلاسهای آنلاین چه امکاناتی باید داشته باشم؟
یک دستگاه لپتاپ یا کامپیوتر متصل به اینترنتِ مناسب و اسپیکر و یا هدست کافی است.
تبلت و گوشی هوشمند نیز قابل استفاده هستند.

• چگونه در کلاسهای آنلاین شرکت کنم؟ آیا نیاز به نصب برنامه یا نرم‌افزار خاصی دارم؟
– خیر. نیاز به نصب هیچ برنامه‌ای نیست.
– تنها کافی است به آخرین نسخه‌ی یکی از مرورگرهای Chrome یا Safari دسترسی داشته باشید.
– لینک ورود به فضای کلاس، کلمه عبور و رمز برایتان ارسال می‌شود. شما ۱۰ دقیقه قبل از شروع هر جلسه از کلاس، با کلیک بر روی لینک و وارد کردن کلمه عبور و رمزِ مختص خود، به کلاس، استاد و همکلاسیهایتان و البته مسئول فنیِ کلاس (که مراقب همه چیز هست) می‌پیوندید. پس از ورود، فقط کافیست به راحتی به صندلی خود تکیه داده و به تدریس استاد گوش دهید.

• من برای اولین بار است که در یک کلاس آنلاین شرکت می کنم. چه کاری باید بکنم؟
مسئول فنیِ کلاسهای آنلاینِ زیما، پیش از شروع اولین جلسه از کلاس، حتما چگونگی شرکت در کلاس را به شما آموزش می‌دهد. همچنین صدا، تصویر و سایر موارد لازم برای استفاده از این کلاس را با شما آزمایش می‌کند و در صورت بروز هرگونه مشکل احتمالی، پیش از شروع کلاس، به رفع آن خواهد پرداخت.

• اگر پرسشی داشته باشم میتوانم در کلاس آنلاین مطرح کنم؟
بله، ساز و کاری برای پرسش و پاسخ فراهم شده‌است. شما می‌توانید در هر مرحله‌ای از تدریس یا ارائه‌ی توضیحات توسط استاد، سوالتان را مطرح کنید و پاسخش را از ایشان بشنوید. نحوه‌ی پرسش و پاسخ بسیار ساده است و پیش از شروع کلاس، توسط مسئول فنی به شما توضیح داده خواهد شد.

• امکان ارائه نمونه کار به مدرس کلاس وجود دارد؟
بله، این امکان برای تک تک هنرجویان فراهم است. ضمن اینکه برای هرجلسه تکالیفی از طرف مدرس کلاس از هنرجویان خواسته می شود که باید طی زمان گفته شده انجام و ارسال شود. این زمان برای بررسی دقیق تکالیف و نمونه کارهای شما توسط مدرس کلاس است. در صورتی که این زمان توسط هنرجو نادیده گرفته شود، زیما هیچ مسئولیتی در خصوص بررسی تکالیف هنرجو در غیر از زمان گفته شده بر عهده ندارد.

• میزان حجم مصرفی برای هربار استفاده از کلاس آنلاین چقدر است؟
به صورت تقریبی برای هرساعت استفاده از کلاس آنلاین بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ مگابایت حجم اینترنت نیاز است.

• برای دریافت صدا و تصویر با کیفیت مناسب، سرعت اینترنت چقدر باید باشد؟
درصورتی که تاکنون در استفاده از اینترنت مشکلی نداشتید، برای کلاسهای آنلاین نیز مشکلی نخواهید داشت. اما به هر حال کیفیت ارائه کلاس آنلاین بستگی به کیفیت اینترنت دریافتی شما دارد. به این معنی که هرچه سرویس اینترنت شما از کیفیت و سرعت بهتری برخوردار باشد دریافت محتوای کلاس برای شما با کیفیت مناسبتری خواهد بود.
اولین گزینه برای استفاده هرچه بهتر از کلاسهای آنلاین، اینترنت ADSL با حداقل سرعت k512 است. اینترنت همراه یا GPRS با سرعت ۴G و همچنین WiMAX نیز قابل استفاده هستند. اما به طور کلی دریافت اینترنت با سرعت های متفاوت، ممکن است با اختلالهای لحظه ای مواجه شود. همچنین فاصله‌ی شما از مودم هم در این امر تاثیر دارد .

• مواردی که لازم است برای احتیاط و جلوگیری از احتمال بروز مشکل، در نظر داشته باشید و قبل از هر جلسه از کلاس آنلاین آماده کنید:
– در صورت استفاده از سیستم عامل ویندوز یا اندروید، تنها از آخرین نسخه‌ی مرورگر Chrome استفاده کنید.
– در صورت استفاده از سیستم عامل ios ، تنها از آخرین نسخه‌ی مرورگر Safari استفاده کنید.
– در حین برگزاری کلاس آنلاین از فیلترشکن استفاده نکنید.
– حتما حداقل ۱۰ دقیقه قبل از زمان شروع کلاس، به فضای کلاس آنلاین وارد شوید. (از طریق لینک کلاس که قبلا در اختیارتان قرار گرفته)
– میزان حجم اینترنت خود را بررسی و در صورت نیاز شارژ کنید.
– کنترل کنید که موبایل، تبلت یا لپتاپ شما شارژ داشته باشند.
– اگر از کامپیوتر خانگی استفاده می‌کنید، ترجیحا یک موبایل، تبلت یا لپتاپ هم محض احتیاط در دسترس داشته باشید که در صورت قطعی برق، بتوانید از دستگاه دیگر استفاده کنید و از کلاس عقب نمانید.
– حواستان باشد که درصورت بروز مشکل در اینترنت خانگی، می‌توانید از هات اسپات موبایل یا تبلت خود استفاده کنید. این روش را قبلا امتحان کنید.
– درصورت بروز هرگونه ابهام و یا سوال درباره کلاس آنلاین می توانید در ساعات اداری با شماره‌ی ۰۲۱۸۸۵۶۶۸۴۲ تماس بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =