Ed Young، اد یانگ، تصویرگر

تصویرگر ادیانگ

اد یانگ تصویرگر چینی است و تا کنون بیش از هشتاد کتاب برای کودکان و نوجوانان تصویرسازی کرده.

اد یانگ، دارنده مدال کالد کوت، بیش از هشتاد کودکان را تصویرسازی کرده است که هفده تای آن، کتاب های خودش بوده است. او از فلسفه در نقاشی چینی ایده می گیرد.

اد در این باره می گوید: “یک نقاشی چینی، معمولا با کلمه های مختلف همراه است. آن ها مکمل یکدیگرند. گاهی اوقات کلمات بهتر از نقاشی داستان را بیان می کنند و گاهی بر عکس”

وی در شهر تینتسین چین به دنیا آمد، در شانگهای بزرگ شد و بعدها به هونگ کنگ رفت. او با ویزای تحصیل به آمریکا سفر کرد و با اینکه قصد ادامه تحصیل در رشته معماری داشت، به هنر نقاشی روی آورد.

در ویدئوی زیر ادیانگ از تصویرگری هایش می گوید:

تصاویر زیر بخشی از تصویرگری های ادیانگ در کتاب صدای ناقوس های بزرگ میباشد.

یانگ در ابتدا طراحی تبلیغات انجام دادولی دوست داشت به دنبال شاخه ای دیگر در هنر برود. تو همه آنچه به دنبالش بود را در کتاب های کودکان پیدا کرد.

موضوع و سبک بیان هر داستان، به یانگ در طراحی تصاویر کمک کی کند. همچنین اینکه این داستان در حال طراحی، تخیلی، اسطوره ای و یا واقعیت است از اهمیت بالایی برخوردار است. او دوست دارد با نقاشی های خود، آگاهی خوانندگان کتاب هایش را بیشتر کند. یانگ به چالش کشیدن و رشد کردن به وسیله نقاشی هایش است.

“قبل از آنکه خودم را وارد یک پروژه کنم، باید تحت تاثیر آن پروژه قرار گرفته باشم. باید به دنبال چیز جدیدی بروم و اینگونه رشد کنم. این رشد باید در خواننده کتاب نیز اتفاق بیفتد. به نظرم یک داستان باید جذاب و همچنین تجربه تأثرگذاری برای یک کودک باشد”

تصاویر زیر بخشی از تصویرگری های ادیانگ در کتاب وابی سابی میباشد.

در ویدئو زیر از نویسنده و تصویرگر کتاب .”وابی سابی” درمورد این کتاب میشنویم.

بانک فارغ التحصیل مرکز هنر طراحی در پاسادنا است، همچنین در موسسه پرت، دانشگاه بیل، موسسه ناروپا و دانشگاه کالیفرنیا درس خوانده است.

در سال ۱۹۹۰، کتاب وی به اسم “لان پوپو” برنده مدال کلد کوت شد. او همچنین، دو مدال افتخار برای کتاب های امپراطور و کایت و هفت موش کور گرفته است. او دوبار نیز برای دریافت مهمترین جایزه بین المللی کتاب کودک یعنی “هانس کریستین اندرسن” نامزد شده است.

تصاویر زیر بخشی از تصویرگری های ادیانگ درکتاب “آقا خرگوشه”میباشد.

آقا خرگوشه زرنگ اجازه نمی دهد بلایی سرش بیاید. او به فیل و نهنگ کلک می زند، به تمساح یک درس حسابی می دهد و مار زنگی را سر جایش می نشاند.

آقا خرگوشه - تصویرگری های ادیانگتصویرسازی های آقا خرگوشه - ادیانگتصویرسازی های آقا خرگوشه - ادیانگتصویر گری های آقا خرگوشه - ادیانگ

تصاویر زیر بخشی از تصویرگری های ادیانگ درکتاب “با تمام وجودت می خواندی”میباشد.

در این کتاب نویسنده با زبانی شاعرانه، داستان اسطوره ای مردم آزتک را درباره پدید آمدن موسیقی بر روی زمین بیان می کند.

تصویر سازی های اد یانگ - با تمام وجودت میخوانیتصویرگری های اد یانگ - با تمام وجودت میخوانیتصویرسازی های اد یانگ - با تمام وجودت میخوانی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =