Anthony Browne، آنتونی براون، تصویرگر

آنتونی براون تصویرگر و نویسنده انگلیسی، بیش از چهل کتاب به چاپ رسانده است. او تا کنون جایزه هانس کریستین اندرسن، همچنین جوایز “کیت گرین وی” و “امیل” را از آن خود کرده است.
کتاب های براون به بیش از ۳۰ زبان ترجمه شده اند و تصاویر کتاب هایش در نمایشگاه های داخلی و بین المللی بسیاری شرکت کرده اند.

در ویدئوهای زیر آنتونی براون از کارش میگوید:

در پایان دوران تحصیل براون تصمیم گرفت تا به عنوان نقاش و طراح مشغول کار شود. اما به دلیل دشواری های اقتصادی با دیدن آگهی استخدام درمانگاه سلطنتی منچستر به عنوان تصویرگر پزشکی مشغول به کار شد. او سه سال به این حرفه مشغول بود، هنگامی که احساس کرد این کار به دلیل واقعگرایی بیش از حد، حس تخیل و فانتزی او را ارضاء نمی کند، تصویرگری پزشکی را ترک و به عنوان طراح کارت های تبریک مشغول به کار شد. او حدود پانزده سال برای گالری گردُن فریزر کارت تبریک طراحی کرد.

 

 

“جراحی کبد” اثر آنتونی براون، مربوط به سال ۱۹۷۰

تصویرگری کبد آنتونی براون

 

کارت پستال طراحی شده توسط آنتونی براون، برای Gordon Fraser:

anthony-brown-gordon-fraser-1anthony-brown-gordon-fraser-2

 

 

آنتونی می گوید:
سالها طرحی کارت پستال را برای ” Gordon Fraser Gallery” ادامه دادم. تکنیکها و سبک های مختلفی را تجربه کردم. تعدادی از طراحی های مختلفم را برای ناشران فرستادم و یکی از آنها بود که سبب شد ” Julia MacRae” را ملاقات کنم. کسی که برای ۲۰ سال بعدی ویراستار من شد و خیلی از چیزهایی را که درباره تصویرگری کتابهای کودکان میدانم، به من آموخت.

در ۱۹۷۶ ” از خلال آیینه ی جادو ” را کار کردم، کتاب عجیبی که در آن بسیاری از تصاویر را قبل از آنکه قصه را بنویسم، تصویرسازی کردم. این اثر را با ” پیاده روی در پارک ” ادامه دادم، داستانی که بیست سال بعد مجددا آنرا به نام “صداها در پارک” باز آفرینی کردم.

 

کتاب “صداها در پارک” اثر: آنتونی براون

کتاب "صداها در پارک" اثر: آنتونی براونکتاب "صداها در پارک" اثر: آنتونی براونکتاب "صداها در پارک" اثر: آنتونی براونکتاب "صداها در پارک" اثر: آنتونی براونکتاب "صداها در پارک" اثر: آنتونی براون

 

برخی از تصویرگری های آنتونی براون

تصویرسازی های آنتونی براونتصویرسازی های آنتونی براونتصویرسازی های آنتونی براون

 

شاید موفق ترین کتابم “گوریل” باشد، که در ۱۹۸۳ منتشر شده است . این کتاب برنده مدال کیت گرین وی شد.

آنتونی-براون گوریل

 

کتاب “پدر من” اثر: آنتونی براون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − نه =