شکلک سالاد گوگل

شاید در نظر عده زیادی شکلک‌های چت یا همان ایموجی خودمان چیزهای خیلی پیش پاافتاده و ساده‌ای باشند، اما از قرار معلوم اصلا اینطور نیست و اتفاقا برای مردم اهمیت بسیاری دارد، در غیر این صورت شرکت‌های طراحی چنین شکلک‌هایی هر چندوقت یکبار شکلک‌های جدیدی به بازار عرضه نمی‌کردند.
همین چند وقت پیش بود که به دلیل تقاضای بسیار و کمپینی که برای طراحی شکلک‌های مخصوص موقرمزها به راه افتاده بود، شرکت‌های گوگل و اپل بالاخره تسلیم شدند و شکلک‌های مخصوص این قشر را طراحی کردند و در دسترس همه قرار دادند و حالا همین شرکت‌ها پس از اعتراض گیاهخوارها، شکلک سالاد را تغییر دادند و شکلک جدیدی ارائه کردند، شکلکی که توسط گیاهخوارها هم قابل استفاده باشد!
جنیفر دنیل، سرپرست تیم طراحی گوگل در توئیتر خود در خصوص تغییراتی که روی شکلک سالاد انجام داده‌اند، این طور نوشته است؛
«یکی از چیزهایی که در گوگل به آن اهمیت زیادی می‌دهیم، موضوع در نظر گرفتن نیاز کاربران و انعطاف و مشخصا متنوع بودن محصولاتی است که ارائه می‌کنیم و اگر به دلیلی روشن برای اثبات این ادعا نیاز دارید، شاید بهتر باشد به این موضوع اشاره کنم که به دلیل درخواست‌های بسیاری که از ما شده بود، در نسخه جدید اندروید، المان تخم مرغ آب‌پز را از شکلک سالادمان حذف کردیم تا تمام کاربران ما، حتی کاربرهای گیاهخوارمان هم بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند!»
طراحی مجدد شکلک فوق‌الذکر نه تنها از جنبه طراحی گرافیکی، بلکه از نظر کدهای یونیکد هم بهبود پیدا کرده است. پس از ارائه شکلک جدید عده زیادی در توئیتر، دنیل را در پست‌های خود خطاب قرار دادند و گفتند که بهتر است خیلی از چیزهای دیگری که در یک کاسه سالاد سالم و طبیعی پیدا می‌شود را هم در طراحی شکلک سالادشان بگنجانند، چیزهایی مانند کاهو، گوجه‌فرنگی، خیار و هرچیز دیگری که می‌شود داخل سالاد ریخت.
شکلک قبلی سالاد گوگل کاسه‌ای پر از کاهوهای رنگارنگ و دو پر گوجه‌فرنگی قرمز و یک تخم مرغ آب‌پز نصف شده بود و حالا به یک کاسه پر از کاهو و همان دو پر گوچه‌فرنگی تبدیل شده، که مشخصا خیلی عادی و کسل‌کننده بنظر می‌رسد و برای همین کاربران اصرار دارند که گوگل چیزهای مهیج دیگری هم به طراحی‌اش اضافه کند، مثلا سس یا حتی هویج رنده‌شده برای دلپذیرتر کردن سالادش.
البته این اولین‌باری نیست که تقاضای کاربران باعث می‌شود شرکت‌ها دست به تغییر محصولات خود بزنند. برای مثال سال گذشته ساندرا پیچای، مدیرعامل گوگل بنابر تقاضای کاربران تصمیم گرفت در شکلک همبرگر تغییراتی اجرا و طراحی آن را به واقعیت نزدیک‌تر کند. نسخه قبلی همبرگر مشکلی داشت که صدای عده زیادی را در آورده بود و آن مشکل از این قرار بود که لایه پنیر روی نان پایینی همبرگر قرار داشت و با این حال روی نان پخش شده بود، یعنی چیزی که در نسخه واقعی ساندویچ امکان‌پذیر نیست، بنابراین کاربران آنقدر اعتراض کردند تا بالاخره شرکت تسلیم شد و لایه پنیر را روی گوشت قرار داشت تا ساندویچ خوشمزه‌تری به کاربران ارائه کند!
در ذیل به برخی از توئیت‌ها و واکنش‌های کاربران نسبت به این موضوع اشاره خواهیم کرد؛

یکی از چیزهایی که در گوگل به آن اهمیت زیادی می‌دهیم موضوع در نظر گرفتن نیاز کاربران و انعطاف و مشخصا متنوع بودن محصولاتی است که ارائه می‌کنیم و اگر به دلیلی روشن برای اثبات این ادعا نیاز دارید شاید بهتر باشد به این موضوع اشاره کنم که به دلیل درخواست‌های بسیاری که از ما شده بود، در نسخه جدید اندروید، المان تخم مرغ آب‌پز را از شکلک سالادمان حذف کردیم تا تمام کاربران ما، حتی کاربرهای گیاهخوارمان هم بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند!

سال ۱۹۶۰: سال ۲۰۱۸ آنقدر پیشرفته خواهیم بود که با خودروهایمان به فضا سفر می‌کنیم!
سال ۲۰۱۸: خودمون رو کشتیم تخم مرغ رو از شکلک سالاد حذف کردیم، چون یک عده خوششون نیومده بود!

پیروزی ارزشمندی بود کن، یک پیروزی ارزشمند واقعی!

خیلی هم خوب، اما موادش ارگانیک هست یا نه؟

از اینکه چنین سالاد کسل‌کننده و مسخره‌ای درست کردید جدا ممنونیم، اما به جای این همه زحمت خیلی راحت می‌شد تخم‌مرغ رو با آووکادو عوض کرد!

اگر واقعا به نظر کاربرها اهمیت می‌دید پس چرا بنابر سلیقه هر شخصی یه سالاد درست نمی‌کنید؟ همه که گیاهخوار نیستند، مثلا کاربرهایی که به گوجه‌فرنگی حساسیت دارند، چه؟یا اونهایی که اعتقاد دارند وجود بیکن در هر غذایی جزو ضروری‌ترین چیزهاست؟ بعد هم اولین چیزی که برداشتید حذف کردید تخم مرغ بود، کارتون یک مقداری زن‌ستیزانه نیست؟در کل کار قشنگی نبود!

تکلیف من که تخم مرغ توی سالاد دوست دارم چیه؟ احساس می‌کنم از طرف گوگل مورد تبعیض واقع شدم!

جای تخم مرغ رو با آووکادو عوض کنید، این چیز مزخرف کسل‌کننده رو هم بردارید لطفا!

با سلام خدمت گوشتخواران و سایر افرادی که در این مورد اظهار نظر کرده بودند، دوستان توجه داشته باشید اهمیت کاری که ما کردیم نه فقط به خاطر میل گیاهخواران، که طراحی چیزی بود که با کدهای یونیکد همخوانی بیشتری داشته باشه…کاسه سالادی تشکیل شده از کاهو، گوجه‌فرنگی و سایر چیزهایی که در یک سالاد سالم و خوشمزه می‌شد پیدا کرد…به هر حال، نوش جان!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − ده =