تولید قوطی‌های آبجو با الهام از سریال توئین پیکس

دیوید لینچ، کارگردان موفق هالیوودی که فیلم‌ها و سریال‌های موفق بسیاری را در کارنامه هنری خود دارد، از همکاری خود با بن کوپ و کیت شور خبر داد. قرار است همکاری این گروه هنری به تولید آبجوهایی با بسته‌بندی‌های خاص، الهام گرفته شده از سریال موفق توئین پیکس منجر شود. این تصویرگری‌ها با الهام از تصاویری که خود دیوید لینچ برای صحنه‌های مختلف سریالش طراحی کرده، صورت خواهد گرفت.

این گروه تصویرگری اهل فیلادلفیا با الهام از صحنه‌های این سریال موفق، طرح‌هایی ساده برای بسته‌بندی تعداد مشخصی آبجو خواهند زد و محصولات طراحی‌شده در فستیوالی دو روزه در لس‌آنجلس که توسط دیوید لینچ برگزار خواهد شد، به فروش خواهند رسید.

تیم تصویرگران پس از بررسی طرح‌هایی که دیوید لینچ برای سریال خود کشیده بود، در نهایت روی سه طرح کلی به جمع‌بندی رسیدند و قرار است این سه طرح روی قوطی‌های آبجو چاپ شوند.

توئین‌پیکس نام مجموعه تلویزیونی درام آمریکایی است که اولین بار در آوریل ۱۹۹۰ توسط دیوید لینچ و مارک فراست تهیه و ساخته شد. مجله تایم این سریال را در لیست ۱۰۰ مجموعه تلویزیونی برتر تاریخ قرار داده است.

داستان این مجموعه تلویزیونی در شهر خیالی توئین پیکس واقع در ایالت واشینگتن می‌گذرد و با آمدن چند مامور FBI، از جمله مامور دال کوپر – با بازی کیلی مک‌لاهان- برای بررسی قتلی که در شهر اتفاق افتاده، آغاز می‌شود. این سریال از سه فصل به ترتیب ۸، ۲۲ و ۱۸ قسمتی تشکیل شده ‌است. گویا در اواسط فصل دوم بر اثر فشار شبکه ABC قاتل معرفی می‌شود که پس از آن به سرعت علاقه بینندگان به مجموعه کاهش پیدا می‌کند که منجر به لغو ساخت و پخش توئین پیکس متوقف می‌شود. فصل سوم سریال پس از یک وقفه ۲۵ساله، در ماه می سال ۲۰۱۷ توسط شبکه تلویزیونی شوتایم پخش شد. فصل سوم ۱۸ قسمت دارد که دیوید لینچ و مارک فراست فیلمنامه آن را نوشته و دیوید لینچ آن را کارگردانی کرده است. تصویرگران این گروه در مورد کارشان اینطور گفته‌اند؛

«به عنوان کسانی که طرفدار پروپاقرص این مجموعه بودیم، این پیشنهاد جدا برایمان هیجان‌انگیز و البته بسیار مهم بود. از اینکه می‌توانستیم بر اساس این سریال تصویرسازی کنیم، هیجان‌زده بودیم و نهایت تلاشمان را کردیم تا تصویرهایی که خلق می‌کنیم ساده ولی کاملا گویا و روشن باشند.»

تصاویر سه‌گانه‌ای که طراحی و برای چاپ آماده شده‌اند هیچکدام صورت شخصیت‌ها را به نمایش نمی‌گذارند و در عوض در عین سادگی، نمایش کامل و جامعی از هرکدام از شخصیت‌ها را ارائه می‌دهند. سه رنگ کلی برای هرکدام از شخصیت‌ها انتخاب شده‌ که روی قوطی‌های فلزی آبجو چاپ خواهد شد. رنگ طلایی برای بانوی هیزم‌به‌دست که بر اساس شخصیت مارگارت لنترمن طراحی شده و اشاره‌ای به تکه‌هیزمی دارد که همیشه همراهش بود و ادعا می‌کرده که به‌واسطه آن می‌تواند چیزهایی را پیشگویی کند، این نوع آبجو از نوع سبک کم‌الکل خواهد بود. رنگ سرخ به اتاق سرخ اشاره دارد و آبجوی انگلیسی یا همان آبجوی ایل خواهد بود و رنگ برنز هم طرحی از کارآگاه دال کوپر دارد، هنگامی که برای اولین‌بار همراه صبحانه‌اش از قهوه‌های مرغوب شهر خورد و شیفته قهوه‌هایش شد. شهر به داشتن قهوه‌های مرغوب مشهور بود و این طرح هم عنوان قهوه‌ خوب لعنتی را دارد. یعنی اولین توصیفی که کارآگاه دال از قهوه‌اش کرد و از نوع آبجوی استاوت است.

طراحی‌ها توسط دست انجام شده و در مرکز زمینه‌ای پلنگی که از سایر پروژه‌های شخصی لینچ الهام گرفته، قرار گرفته و روی بطری‌ها چاپ خواهد شد. تیم طراحی و اجرا در مورد این محصول منحصربه‌فرد اینطور گفته که این نوع آبجوها به تعداد کم و برای مدت محدودی عرضه خواهد شد و برای همین برای طراحان بسیار اهمیت داشت که طرحشان درست وسط قوطی به چاپ برسد و هیچ نوع نوشته یا متنی روی قوطی‌ها قرار نگیرد و طرح را خراب نکند. اما به‌هرحال بخش بسیار کوچکی برای نوشته‌های ضروری محصول در نظر گرفته شد و فونتی که برای درج اطلاعات استفاده شده نیز به رنگ سبز و دقیقا مشابه همان فونتی است که برای تیتراژ ابتدایی سریال از آن استفاده شده بود.

موجی که به‌تازگی در آمریکا و اروپا برای درست کردن آبجوهای محلی به راه افتاده، باعث به وجود آمدن بارهای جدید و منحصربه‌فردی در این مناطق شده است، مانند باری که در شرق لندن از تغییر کاربری یک سالن کنسرت به وجود آمده یا اسکله‌ای در استکهلم که تغییر کاربری داده و به باری با منظره‌ای بسیار زیبا تبدیل شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + هفت =