گزارش مراسم افتتاحیه هفته تصویرگری

گزارشی از افتتاحیه هفته تصویرگری – خانه هنرمندان

این مراسم در تاریخ ۵ آبان ۱۳۹۷ با استقبال گسترده‌ی تصویرگران، هنرمندان، طراحان و علاقمندان در سالن استاد شهناز آغاز شد. طی آن مسئولین انجمن تصویرگران دقایق کوتاهی به سخنرانی پرداختند.

در ابتدای این مراسم علی بوذری، رئیس هیئت مدیره ی انجمن ضمن خوشامدگویی به حضار به شرح و بسطی از برنامه های انجمن پرداخت و از دلایل انتخاب شعار امسال هفته تصویرگری سخن به میان آورد.

سپس نوش آفرین انصاری، دبیر شورای کتاب کودک به ۵۶ سال فعالیت این شورا اشاره کرد و درباره ادبیات کودک، نقش شورای کتاب کودک در حیطه تصویرگری، همکاری تصویرگران در پیشبرد اهداف شورا و لزوم توجه به آن، مواردی را مطرح کرد.

در ادامه محمدعلی بنی اسدی، رئیس اولین هیئت مدیره ی انجمن تصویرگران درخصوص چرایی تشکیل انجمن و لزوم تداوم فعالیت های آن مواردی را ارائه کرد. پس از ایشان هدی حدادی، رئیس سومین هیئت مدیره ی انجمن تصویرگران به تکمیل صحبت های بنی اسدی پرداخت و مواردی را درباره دلیل تاسیس انجمن و خدمات آن به تصویرگران بیان کرد.
در نهایت کیانوش غریب پور، رئیس پنجمین و هفتمین هیئت مدیره و دبیر نشان آبان امسال، درباره اهمیت این نشان و اعتبار بخشی هر چه بیشتر به آن، مواردی را مطرح کرد. همچنین به توضیحاتی در باره ۱۵ سال سابقه‌ی انجمن تصویرگران پرداخت که نشان از دلسوزی و دغدغه‌ی یکایک اعضا به پیشرفت انجمن، طی این سال ها داشته است.
در پایان این مراسم، نشان آبان به این افراد تقدیم شد:

آقای کریم نصر، برگزیده ی نشان آبان نام بزرگ تصویرگری
علی اکبر صادقی ، برگزیده ی نشان آبان نام آشنای تصویرگری
لیلی حائری یزدی ، برگزیده ی نشان آبان نام همگام تصویرگری
مریم محمودی مقدم، برگزیده ی نشان آبان نام نوی تصویرگری
در ادامه، نمایشگاهی از آثار اعضای پیوسته‌ی انجمن تصویرگران افتتاح و به نمایش عموم گذاشته شد.

2 دیدگاه ها

  1. مهشیدامینی گفت:

    خیلی دلم میخواست بیام،متاسفانه نشد.ممنون از گزارش خوبتون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 2 =